Narada informacyjno-szkoleniowa Prezesów ROD

Opublikowane przez administrator w dniu

9 czerwca w Okręgowym Zarządzie odbyła się narada informacyjno-szkoleniowa Prezesów ROD w której brał udział również prezes Naszego ROD.

Głównymi tematami były:

  • Omówienie tegorocznych Walnych Zebrań.
  • Przygotowanie się do przyszłorocznych Sprawozdawczo-Wyborczych Walnych Zebrań które muszą odbyć się do końca kwietnia przyszłego roku.
  • Wznowieniu obowiązkowych 3 dniowych szkoleń dla nowych działkowców.
  • Kładzeniu większego nacisku przez Zarządy ROD na przestrzeganie regulaminu.
  • Omówienie możliwości przystąpienia do konkursu grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

W świetle problemów odnawianych na zebraniu nasz Zarząd dobrze przygotował Walne Zebranie, nie było żadnych uwag do złożonej dokumentacji.

Zarząd będzie kierował na 3 dniowe obowiązkowe szkolenia w okręgu, osoby które zostały działkowcami od stycznia 2022r. oraz osoby które maja problemy z przestrzeganiem regulaminu.

W lipcu zarząd również planuje powołanie komisji lustracyjnej celem gruntownego przeglądu naszego ogrodu pod względem przestrzegania regulaminu ROD.

W tej chwili głównym problemem w naszym ogrodzie są nasadzenia nieregulaminowych żywopłotów na alejkach ROD, a zdarzają się również uprawy warzyw! oraz brak obowiązkowego kompostownika na działce, a zielone części roślin zamiast być kompostowane trafiają na śmietnik.

Zarząd będzie starał się również przystąpić do konkursu grantowego lecz w obecnym składzie nie posiadając Sekretarza który wspierał by Prezesów w sprawach przygotowywania dokumentacji, będzie ciężko, dlatego prosimy również osoby chętne do pracy społecznej o to aby włączyć się w pracę Zarządu, o czym pisaliśmy we wcześniejszym ogłoszeniu.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego przestrzegania regulaminu <LINK>

Kategorie: Informacje