Przypominamy o zakazie spalania wszelkich odpadów i resztek roślinnych!

Opublikowane przez administrator w dniu

Przypominamy działkowcom, że zgodnie z § 68 pkt.5 Regulaminu ROD: zabrania się wszystkim osobom przebywającym na terenie ROD spalania wszelkich odpadów i resztek roślinnych. 

Za palenie ognisk w ROD grozi mandat w wysokości do 500 zł. Osoby przyłapane po raz kolejny na gorącym uczynku mogą zapłacić wyższą kwotę. Działkowcy uchylający się od zapłacenia mandatu mogą spodziewać się, że sprawa zostanie przekazana do sądu.

Nie marnuj materii organicznej! Kompostuj! Kompost to najcenniejszy i najtańszy nawóz, jaki można zastosować na działce. Każda zdrowa i niewykorzystana część rośliny powinna trafić na pryzmę lub do termo kompostownika, aby stworzyć cenne podłoże.

Przypominamy! Każdy działkowicz zobowiązany jest do kompostowania odpadów pochodzenia organicznego, a w szczególności pochodzące z działki części roślin, zgodnie z § 42 Regulaminu ROD.

Niestety w naszym ogrodzie są działkowcy którzy nie przestrzegają tych zakazów i w ostatnim czasie paląc takie resztki doprowadzili do zadymienia ogrodu jak i również okolicy.

Zarząd prosi o stosowanie się do regulaminu, jak i również do prawa miejscowego, zaniechania takich praktyk, aby nie było później przykrych dla działkowca konsekwencji wynikających z łamania prawa.