Wznowiony odbiór odpadów z ROD.

Opublikowane przez administrator w dniu

Zarząd ROD Informuje, iż wznowiony został odbiór odpadów z naszego ogrodu, w związku z tym przypominamy Działkowcom o zasadach ich odbioru obowiązujących w Gminie Wrocław jak i również w Ogrodach Działkowych o których pisaliśmy w zeszłym roku:

Od 1 kwietnia rusza odbiór odpadów z ROD.

Informujemy również, iż na podstawie uchwały nr LXIII/1631/22 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie metod ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawek tej opłaty  od dnia 01 lutego 2023 r. została ustalona opłata za gospodarowanie odpadami, która wzrosła trzykrotnie, a dla naszego ogrodu wzrosła z 1 520,30 zł do kwoty 4 961,88 zł miesięcznie.

W związku z tymi podwyżkami, Zarząd ROD, jak również większość wrocławskich ogrodów, wystosował apele do Okręgowego Zarządu PZD oraz Prezydenta Wrocławia co poskutkowało przychyleniem się do naszych postulatów i podjęciem prac związanych z obniżeniem normy na jedną działkę, z 40 do 30 litrów odpadów na każdą wyodrębniona działkę w ROD. Co wymaga uchwalenia przez Radę Miejską Wrocławia i jest w planie na najbliższe miesiące.

Apel